Pazartesi - Cumartesi 08.30-20.00

0 541 879 13 18

Ali Ay Sk. No.19, 34750 Ataşehir/İstanbul

Yukarı
 
mkdf-team-image

Gözde Nur Artıkoğlu

Beslenme Uzmanı

Merhaba!

Ben Sporcu Diyetisyenim’in kurucusu Gözde, Klinik ve Sporcu Beslenmesi Uzmanıyım.

Profesyonel voleybolcu ve antrenör bir babanın kızı olarak 1994 yılında dünyaya geldim. Sporun içine doğan biri çocuk olarak 6 yaşında voleybola başladım ve 15 sene profesyonel olarak voleybol oynadım.

Spora tutkum ve kariyerim sayesinde beslenme bölümüne ilgi duymaya başladım. 2012 yılında “Sporcu Beslenmesi Uzmanı” olmaya karar vererek Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik (İngilizce – %100 YÖK Burslu) bölümüne başladım, lisans eğitimimin bir bölümünü Barselona’da Central University Of Catalonia’da Human Nutrition And Dietetics bölümünde tamamladım, ve 2017 senesinde Yeditepe Üniversitesi’nden onur derecesi ile mezun oldum. Yüksek lisansımı ise Hacettepe Üniversitesi Egzersizde Beslenme ve Metabolizma Ana Bilim Dalı’nda yapmaya devam ediyorum.

Lisans eğitimim boyunca mesleğe hazırlanma adına oldukça aktif olarak, İstanbul’da çeşitli özel kliniklerde ve hastanelerde stajlarımı tamamladım. Sadece yurtiçinde değil, yurtdışında da çalışmalar gerçekleştirerek sporcu beslenmesi adına büyük deneyimler kazandım. Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde International Society of Sports Nutrition’da (ISSN) yaptığım staj esnasında Prof. Douglas Kalman ile birlikte UFC dövüş sporcularına, milli yüzücülere ve triatletlere performans testleri ve beslenme danışmanlığı yaptım. Brezilya’nın Sao Paulo eyaletinde küçük ve genç sporculara antrenörlük yaparken beslenme eğitimleri verdim. Barselona’da Nutricion Sin Fronteras kurumu ile uluslararası pek çok projede diyetisyen olarak görev alma imkanı buldum.

Mezun olduktan sonra Barcelona Futbol Kulübü’nün Sporcu Beslenmesi eğitimini tamamladım. 2020 yılında gerekli eğitimleri tamamlayarak Türkiye Futbol Federasyonu Diyetisyeni unvanını aldım. Medipol Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı Spor Beslenmesinde Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu’na “Training the Gut for Athletes” adlı çalışmamı sunmak üzere davet edildim.

2017-2020 yılları arasında çeşitli spor ve diyet merkezlerinde çalışırken zayıflama ve sağlıklı beslenme danışmanlığı; profesyonel sporculara ve altyapı sporcularına ise performans beslenmesi danışmanlığı yaptım. 

Sadece spor kulüp ve sporcularla sınırlı kalmayarak kafe ve mutfaklarda menü planlama ve tarif danışmanlığı hizmeti vermenin yanı sıra ayrıca Wellness mobil uygulaması geliştiren San Francisco merkezli bir şirketin Ar-Ge bölümünde araştırmalar yaparak uygulamaya katkıda bulundum. 2020 yılının Mart ayında ise “Sporcu Diyetisyenim Beslenme Danışmanlığı Merkezi” ni kurdum.

Şu anda İstanbul Ataşehir’de bulunan kliniğimde zayıflama, kilo alma, sağlıklı beslenme, hastalıklarda beslenme tedavisi gibi konularda bireysel danışmanlık verirken; aynı zamanda aktif olarak Vakıfbank, Halkbank, Anadolu Efes, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Karşıyaka, ENKA, Bahçeşehir Koleji S.K., Büyükçekmece B.K., Çukurova B.K. spor kulüplerindeki farklı branşlarda hem Türk hem de yabancı birçok sporcuya bireysel beslenme danışmanlığı vermekteyim. Ofisime gelemeyen Türkiye ve Dünya’nın birçok yerindeki danışanlarıma online olarak hizmet vermekteyim.  

Ziraat Bankası Spor Kulübü’nün takım diyetisyenliğini yapmakta ve Ziraat Bankası çalışanları için kurumsal beslenme danışmanlığı hizmeti vermekteyim.

Aynı zamanda Ziraat Bankası Spor Kulübü, Pamukspor, Geleceğin Yıldızları, Cedi Osman Basketbol Akademi, İbrahim Kutluay Basketbol Akademi, Tubakademi gibi spor kulüplerinde altyapı sporcuları için beslenme eğitimleri düzenlemekteyim.

Instagram üzerinde @sporcudiyetisyenim hesabımda sporcu beslenmesi ve sağlıklı yaşam, pratik yemek tarifleri hakkında paylaşımlarda bulunuyorum.

Hayat kalitemizi belirleyen en önemli kaynaklarından birisinin beslenme olduğuna inanarak tutkuyla bağlı olduğum bu mesleğimi Sporcu Diyetisyenim sayesinde daha çok insanın hayatına dokunma amacındayım.

Sporcu Diyetisyenim bana mesleğimi sizlere paylaşmak için bir platform sağladı ve umarım bu site beslenme ve spor ile ilgili keyifli, tatmin edici ve sağlıklı bir ilişki geliştirmeniz için size ilham verir.

mkdf-team-image

İpek Güzel

Beslenme Uzmanı

Merhaba!

Ben diyetisyen İpek Güzel,

2020 yılında Sağlık Bilimleri  Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum.

Eğitim hayatım boyunca İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, We5 Concept gibi farklı kliniklerde, hastanelerde ve sporcu beslenmesi alanında stajlar yaptım. Bu süreçte alanımla ilgili birçok eğitime katılıp kendimi geliştirmeye çalıştım.

Lisans eğitimim sürecinde ” Sporcu Beslenmesinde Güncel Yaklaşımlar” konulu  hazırladığım seminer ve ”Üniversite Öğrencilerinde Hedonik Beslenme” konulu tezim ile mezun oldum.

1.5 sene boyunca Harem Spor basketbol takımının takım diyetisyenliğini yaptım.

2019 yılında Sporcu Diyetisyenim kliniğinde stajyer olarak başladığım 2.5 yıllık serüvene ise yaklaşık 1 yıldır ekibin bir diyetisyeni olarak devam etmekteyim.

Sporcu Diyetisyenim kliniğinde sağlıklı beslenmeyi öğrenmek, kilo almak veya vermek isteyen danışanlarımıza ve altyapı sporcularımıza aktif olarak danışmanlık hizmeti vermekteyim.